• OFERTA •  CENNIK ZAMÓWIENIE WERSJA DEMO OPIS SZCZEGÓŁOWY

 PRODUKCJA - NOWOCZESNY SYSTEM ZLECENIOWY / BILANSOWANIE  

 

BILANS MASZYN

Bilans miesięczny - pozwala na porównanie przyjętych zadań do realizacji w danym miesiącu z czasem dostępnym przypisanym do maszyny/ grupy maszyn deklarowanym w katalogu maszyn i korygowanym o dane wprowadzone w kalendarzu.

Pozwala ocenić wykorzystanie zdolności produkcyjnych ich wykorzystanie bieżące i historyczne odpowiednio korygować portfel zamówień, podejmować decyzje o inwestycjach przedłużeniu czasu pracy maszyn lub wyłączeniu. Informuje o występowaniu wąskich gardeł dzięki tym informacjom jest możliwość wytypowania stanowisk podlegających pełnej kontroli - analizie pracy.

Bilans miesięczny możemy przeprowadzać zawsze konieczne jest tylko ustalenia normy czasowej wykonywanych zadań, wskazanie w operacji maszyny lub typu maszyn, oraz wprowadzenie parametru czasu pracy maszyny.

Otrzymanie bilansu nie jest warunkowane bieżącej rejestracji wykonanych operacji/ zamykania zleceń.

 

Bilans operacyjny - porównuje czas dyspozycyjny od dnia badanego do końca okresu np. miesiąca (czyli w połowie miesiąca czas dyspozycyjny będzie o połowę krótszy) ze zleceniami niewykonanymi. 

Konieczna jest bieżąca rejestracji postępu prac bezpośrednio po wykonaniu - samorejestracja przez operatora maszyny (na czytniku) lub na koniec zmiany przez mistrza za pomocą czytnika lub klawiatury. 

 

 

Porównanie bilansów przykład

Czyli bilans miesięczny może wykazywać że maszyna A obciążona jest w 80 % w miesiącu 01.

Natomiast w połowie miesiąca wykazane będzie że z powodu nie wykonania zadań w pierwszym okresie maszyna w drugiej połowie jest przeciążona i nie jest wstanie wykonać zadań.

 

Bilans rzeczywisty - ustala kolejność wykonywania zadań - optymalną kolejkę, rejestruje ich rozpoczęcie i zakończenie, sygnalizuje nieterminowość wykonania poszczególnych operacji.

 

Bilans rzeczywisty zajmuje się daną chwilą i jej optymalnym wykorzystaniem na danej maszynie, system podpowiada jakie zadanie powinno być wykonywane aby zrealizować terminowo wszystkie przyjęte zlecenia, jednocześnie wyłapuje sprzeczności czyli zadania które zgodnie z opisem - termin realizacji, normy na poszczególne operacje nie mogą być wykonane. 

 

Zadania te powinny mieć skorygowany termin realizacji renegocjowany z klientem.

 

 

 

•  OFERTA •  CENNIKZAMÓWIENIEWERSJA DEMO OPIS SZCZEGÓŁOWY